Endüstriyel alanlar içerisinde, çimento kullanımlarının yaygın olduğu yerlerde iş gücünü daha kolay hale getiren çimento silosu beton santrallerinin vazgeçilmez yapılarından bir tanesi olmaktadır. Bu iş makineleri sayesinde çimentolar istenilen fiziksel ve kimyasal özelliklerde ilk hazırlandığı hal ile iş süresi boyunca rahat bir şekilde muhafaza edilebilir. Standart olarak üretilen tipler olduğu gibi silo içerisine basılan hava debisinin standarttan yüksek olması durumunda filtrasyon alanı daha büyük olan tipler de üretilebilmektedir.

Çimento Filtre Kartuşu 

Çimento filtre kartuşu her filtrenin içerisinde mutlaka olması gereken yapıdır. Filtrasyon alanı olarak genellikle üç dört metre kareden üretilirken. Farklı yüzey alanlarında da üretimi yapılmaktadır. Bunlar kullanım alanları olarak;

  • Silobas boşaltma kısmı
  • Pnömatik yapı ile oluşan taşıma sistemi yapılar
  • Silo dolum (serbest) kısımları
  • Endüstriyel olarak yer alan tesisler
  • Hazır yapıda olan beton santralleri içerisinde kullanımları uygun olmaktadır.
Filtre Kartuşlarımızı İncelemek İçin Tıklayınız

Çimento Filtresi Kartuşu Avantajları

Çimento filtresi kartuşları silo içerisinde birçok farklı avantajları ile yerini alır. İşte kullanıcılar için sunulan bu avantajlar;

  • Hazır beton olarak yer alan santrallerde ortamlarda oluşan kirli havaları temizler.
  • Beton santralleri içerisinde kullanılırken çimento ya da kül gibi geriye kalan hammadde yapılarının kayıplarını önler.
  • Hazır beton içerisinde çevre kanunlarına ya da bunlara bağlı olarak yer alan yönetmeliklere uygun olarak emisyon değerleri elde edilmesine büyük oran ile katkı sağlar.

Bir yandan da her ürün için rahat bir şekilde bulunacak yedek parça olması ve bu filtrelerin daha rahat bir şekilde arızalanma ya da farklı bir durum olması anında rahat temin edilmesini sunar. Temizlik açısından da kolay bir yönteminin olması kullanıcılar için önemli bir detay olmaktadır. Bir yandan da paslanmaz çelik hammaddesi olması uzun süre boyunca ürünlerin kullanımlarında bir sorun olmadan devam edilmesine etki eder. Korozyona karşı dayanıklı olması ise en önemli özelliklerinden bir tanesi olmaktadır. Montaj sırasında da rahatlıkların yer alması tercih edilmesi sırasında kullanıcıların asla sorun yaşaması gibi durumların olmasına engel olur. Bu sayede kullanıcılar çimento filtresi kartuşu gibi yapıları oldukça kaliteli bir şekilde en uygun fiyatlar ile temin edebilir.

Facebook sayfamızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Kartuşların kullanıldığı filtre çeşitlerini incelemek için tıklayınız.