Daha çok endüstriyel alanlar içerisinde kullanımları tercih edilen çimento filtreleri diğer adı ile çimento silosu filtresi olarak da bilinir. Bunlar daha çok beton santralleri içerisinde gerekli olan ve kullanılacak olan çimentoları saklamak amacı ile üretilen iş makineleri olması ile dikkatleri çeker. Tabi ki bu ürünlerin kullanılacak oldukları alanlara göre farklı boyutlar ile üretilen alternatifleri de yer alır. Üretim tesislerin iş kapasitelerine göre farklı filtrasyon alanına sahip olan alternatifleri yer alır. Bu alan içerisinde bir yandan da işletim sırasında olan ihtiyaçlara göre özel üretim olarak daha fazla yük alan seçenekleri de bulunur. Silo çeşitleri tamamen dayanıklı bir şekilde üretilirken paslanmaz ya da karbon çeliğinden yardım alınarak üretilmesi sağlanır.

Çimento Silo Filtrelerimiz Hakkında Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Çimento Silosu

İnşaat gibi her an çimento gibi malzemelere ihtiyacı olan iş yerlerinde kesinlikle olması gereken araçlardan bir tanesidir. Bu ürünler kullanılacak oldukları ortam ya da o an nasıl bir ürüne ihtiyaç var ise ona göre rahatlık ile dolumun yapılabildiği alternatifler de yer alır. Ürünlerin asıl amacı çimentonun ilk üretildiği andaki gibi saklanabilmesini sağlamak olmaktadır. Bu yüzden ona göre uygun ham maddeler ile üretimler sağlanır. Saklanma haznelerine göre o an ihtiyaçlar dahilinde 1, 2 ya da 3 hazneleri olarak yer alır. Ürünler içerisinde daha çok;

  • 1 adet basınç için gerekli olan emniyet valfi,
  • Hava jeti ya da silo aktifleştirici vibrasyonlu konikler,
  • Ürünün en gerekli kısmı genelde yirmi dört metre kareden oluşan kartuş filtresi,
  • Her silo içerisinde olması şart olan çimento seviyesi ölçer cihazlar yer alır.

Bu çimento ölçer cihaz sayesinde ne kadar çimento kaldığı görülebilir ve daha fazlasına ihtiyacınız var ise ellerinizde olan bitmeden ekleme yapılması imkanları sunulur. Ürünler daha çok paslanmaz çelik hammaddesi ile üretiliyor olmasından dolayı hazır betonlar oldukça yüksek kalite ile üretilebilir ve istenilen kıvam içerisinde malzeme bitene kadar kalması sağlanılabilir. Ürünlerde tercih edilen tüm depo çeşitlerinde akımların kolay bir şekilde olmasını sağlayan yapıların yer alması en kötü hava koşulları olduğu an bile rahat bir şekilde tercih edilmesine etki eder.

Çimento silosu olarak yer alan ürünlerin genelinin çıkış ağızları içerisinde, çimentoların daha rahat bir şekilde akabilmesini sunmak adına çeşitli petlerin yer alması en önemli seçeneklerden bir tanesi olmaktadır. Oldukça uygun fiyatlar ile yerlerini de almaktadır.